Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Byli pracownicy okradali swoją firmę

Data publikacji 26.04.2012

Siedmiu mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży i paserstwo zatrzymali dwa dni temu policjanci z Nowej Dęby. Łupem złodziei padał sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne znajdujące się w magazynach jednej z firm ze sprzętem RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili mężczyznom 15 zarzutów, odzyskali też część skradzionego mienia.

 Od kilku miesięcy  policjanci z Nowej Dęby pracowali nad sprawą szereg kradzieży, do jakich dochodziło w magazynie firmy trudniącej się sprzedażąsprzętu RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łupem złodziei padały głównie telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, sprzęt elektroniczny oraz gry komputerowe. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc postępowanie przygotowawcze w tej sprawie na bieżąco gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie tożsamości podejrzanych osób. 24.04.2012 roku funkcjonariusze zatrzymali jedenaście osób mających związek z tą sprawą.

Z kręgu tych podejrzanych, siedmiu sprawców usłyszało zarzuty dokonania kradzieży i paserstwa. Podejrzani to mieszkańcy Tarnobrzega, a także miejscowości w gm. Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Majdan Królewski oraz jeden obywatel Rosji. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 23, 25, 27 i 55  lat. Byli pracownikami bądź w przeszłości pracowali w tej firmie.

Policjanci przedstawili podejrzanym mężczyznom łącznie 15 zarzutów. Podczas przeszukania mieszkań sprawców funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia - głównie telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne o większej wartości.

Trwają dalsze czynności wyjaśniające w związku z tym zdarzeniem. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób podejrzanych w tej sprawie.

(KWP w Rzeszowie /wm) 

Powrót na górę strony