Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Takich skrytek jeszcze nie było

Data publikacji 26.04.2012

Wczoraj mazowieccy funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W Radomiu policjanci zabezpieczyli blisko 4 tys. paczek, natomiast w Ostrołęce ponad 7 tys. Część papierosów przemytnicy ukryli w skrytkach, między innymi w budzie dla psa.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z rzestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia w wieku 36 i 17 lat, u których znaleźli i zabezpieczyli prawie 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są o handel papierosami oraz alkoholem pochodzącym z przemytu.

Również wczoraj policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcji zabezpieczali ponad 7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Partie 800 paczek papierosów policjanci znaleźli i zabezpieczyli podczas kontroli samochodu osobowego, którym kierowała 35-letnia kobieta. Resztę nielegalnego towaru funkcjonariusze zabezpieczyli na teren gminy Lelis w pomieszczeniach należących do 43-letniego mężczyzny. Kilka tysięcy paczek papierosów zostało znalezionych na strychu domu. W kolejnych trzech punktach kompleksu leśnego znajdującego się za stodołą ujawniono kolejne tysiące paczek papierosów. Gdy już wszystko wskazywało, że to koniec, policjanci odnaleźli jeszvcze blisko tysiąc paczek papierosów ukrytych w budzie dla psa oraz pojedyncze paczki w kolejnych pomieszczeniach.

Przeszukania trwały kilka godzin. Do sprawy zabezpieczono także 7600 złotych, kilka telefonów komórkowych, kapsle i blisko 100 etykiet do alkoholu. W działaniach oprócz kryminalnych wydział dw. z przestępczością gospodarczą udział brali policjanci z wydział dw. z przestępczością przeciwko mieniu i Posterunku Policji w Lelisie.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony