Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito poznańską grupę przestępczą handlująca bronią, narkotykami i kradzionymi samochodami

Data publikacji 27.04.2012

Dwudziestu dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej z Poznania zajmującej się handlem narkotykami, bronią i innymi przestępstwami zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani mają na koncie także wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów Euro.

Kilkudziesięciu policjantów grup realizacyjnych Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, pododdziałów antyterrorystycznych z Łodzi i Bydgoszczy oraz funkcjonariusze operacyjni Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu brali udział w operacji zatrzymania członków poznańskiej, zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas akcji zatrzymano 22 osoby podejrzane. Operacja została drobiazgowo zaplanowana, ponieważ w kręgu zainteresowania śledczych znaleźli się szczególnie niebezpieczni ludzie zajmujący się między innymi handlem bronią. Wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, szczególnie zaangażowanym w to śledztwo, uzgodniono każdy najdrobniejszy szczegół. Materiały dowodowe, które znalazły się w aktach dały podstawę do postawienia wielu zarzutów wszystkim zatrzymanym. Pozwoliły również na wystąpienie do sądu o areszt dla gangsterów.

Funkcjonariusze CBŚ podczas przeszukania domów i różnych innych miejsc zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczyli 25 luksusowych kradzionych samochodów (BMW, Porsche) ale również 1,5 kg amfetaminy, 5 szt. broni (pistolety, strzelba), ponad 1000 szt. amunicji. Wartość odzyskanych aut szacowana jest na 5 mln złotych. W głównej „dziupli” urządzonej w wynajmowanych obiektach w miejscowości leżącej nieopodal Obornik zabezpieczono aż sześć aut marki BMW niedawno skradzionych w Niemczech i Polsce.

Policjanci CBŚ jakiś czas temu zajęli się sprawdzeniem informacji o kolejnej grupie przestępczej działającej w Poznaniu i Wielkopolsce. Informacje wskazywały na to, że w stolicy Wielkopolski działa grupa przestępcza zajmująca się handlem narkotykami, bronią, wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów Euro. Grupa zajmowała się także legalizacją kradzionych samochodów.

Wśród zatrzymanych znajdują się postaci znane z poznańskiego półświatka, uchodzące za szefów gangu. To między innymi Krzysztof K. zwany królem poznańskiego dworca, Carlos – wchodzący w skład najbardziej agresywnej bojówki pseudokibiców zwanej „zblokowani”. Zatrzymano także mężczyznę o pseudonimie Jachu, który w grupie odpowiadał za narkotyki i broń.

W ręce oficerów CBŚ wpadli także „Izi” oraz „Dembol” kojarzeni z rozbitą wcześniej przez policję grupą „Drewniaka”. Obaj byli już karani za sprawy narkotykowe, a obecnie czekają na wyrok za przestępstwa popełnione wspólnie z „Drewniakiem”.

Za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara 10 lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią grozi nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Rozbito poznańską grupę przestępczą handlująca bronią, narkotykami i kradzionymi samochodami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbito poznańską grupę przestępczą handlująca bronią, narkotykami i kradzionymi samochodami (format flv - rozmiar 14.34 MB)

Powrót na górę strony