Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy włamań do sklepów

Data publikacji 02.05.2012

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy specjalizowali się we włamaniach do sklepów. Ich dziuple wyglądały jak sklep z 1001 drobiazgów. Teraz sprawcy odpowiedzą za swoje czyny.

Policjanci Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33 lat podejrzewanych o dokonanie szeregu włamań do sklepów na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego. Policjanci ustalili, że w okresie ostatnich dwóch miesięcy mężczyźni włamali się i okradli co najmniej 18 sklepów. Łupem złodziei padały różnego rodzaju przedmioty: kosmetyki, kawa, papierosy, słodycze, pasty do zębów, alkohol czy maszynki do golenia.

W miejscu zamieszkania sprawców zabezpieczono narzędzia służące do włamań tj. nożyce do cięcia metalu, wiertarkę akumulatorową, a także kilka tysięcy złotych w gotówce. Znaleziono także broń.

Obydwu zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do ich popełnienia. Jeden z nich może również odpowiedzieć za nielegalne posiadanie broni.

Prokuratura nadzorująca dochodzenie w tej sprawie zastosowała wobec podejrzanych dozory Policji.

Młodszy ze sprawców, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, natomiast starszy to mieszkaniec Krakowa - dotychczas nie był karany.

(KWP w Krakowie / mj)
 

Film Zatrzymani sprawcy włamań do sklepów

Opis filmu: kradzieże w włamaniem


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani sprawcy włamań do sklepów (format flv - rozmiar 3.84 MB)

Powrót na górę strony