Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali trzy topiące się osoby

Data publikacji 02.05.2012

Policjanci z Wrocławia uratowali trzy osoby topiące się w wodach Odry. Jak się okazało dwie z nich były nietrzeźwe. Na szczęście funkcjonariusze w porę dotarli na miejsce i pomogli im wydostać się z wody.

Funkcjonariusze z Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczali imprezy odbywające się na Wyspie Słodowej. Podczas służby policjanci uratowali trzy osoby, które znajdowały się w Odrze i miały olbrzymie problemy z dotarciem do brzegu.

W pierwszym przypadku ok. godz. 16.00 policjanci otrzymali informację, że w okolicach kładki Zwierzynieckiej tonie człowiek. Na miejsce został skierowany patrol na łodzi motorowej. Funkcjonariusze dopływając do wskazanego miejsca zauważyli na środku szlaku żeglownego osobę mającą widoczne problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Policjanci szybko wciągnęli ją na pokład łodzi. Okazało się, że jest to 20-letnia kobieta. Podczas interwencji czuć było od niej woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W drugim przypadku ok. godz. 18.30 policjanci w okolicach Mostu Tumskiego zauważyli dwie osoby znajdujące się na środku drogi wodnej – miały one problem z utrzymaniem się na powierzchni wody i wydostaniem na brzeg rzeki. Policjanci wciągnęli je na pokład łodzi ratunkowej. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Od 18-latka czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 18-latek okazał się być osobą poszukiwaną. Po udzieleniu pomocy medycznej trafił do izby wytrzeźwień. Natomiast 19-latek został ukarany za popełnione wykroczenie mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

W obu przypadkach do tragedii nie doszło dzięki policjantom, którzy w porę dotarli na miejsce.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony