Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze przechwycili 5 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 07.05.2012

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez kłodzkich policjantów i celników. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego 25-latka blisko 5 tysięcy porcji amfetaminy oraz akcesoria służące do jej porcjowania. Sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową Kłodzkiej Komendy Policji oraz Funkcjonariusze Służby Celnej podejrzewając, że 25-letni mieszkaniec Kłodzka zajmuje się dystrybucją narkotyków na terenie miasta sprawdzili jego miejsce zamieszkania. Podejrzenia okazały się słuszne. Przy 25-latku policjanci znaleźli sporą ilość białego proszku - po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina, a w mieszkaniu mężczyzny podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ponad 5 tysięcy porcji amfetaminy, która schowana była między innymi w lodówce. Ponadto zabezpieczno wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków i sporą ilość woreczków z zapięciem strunowym. Młody człowiek został zatrzymany. Jak się okazało, był on już karany za przestępczość narkotykową.

Policjanci ustalają źródło pochodzenia narkotyków oraz gdzie miały one trafić. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Za posiadanie narkotyków, gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Za handel środkami odurzającymi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /wm)

Powrót na górę strony