Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do wędkarzy, został zatrzymany

Data publikacji 07.05.2012

Lidzbarscy policjanci zatrzymali 30-latka, który z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do wędkarzy uczestniczących w zawodach wędkarskich odbywających się przy lidzbarskim zamku. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób.

Wczoraj po godzinie 16.30 oficer dyżurny lidzbarskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że ktoś strzela z broni do wędkarzy stojących przy fosie przy zamku. W tym czasie właśnie odbywały się tam zawody wędkarskie. Skierowani na miejsce policjanci zlokalizowali miejsce, z którego padały strzały. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego z okna swojego mieszkania strzelał do zawodników śrutem z wiatrówki. W mieszkaniu mężczyzna przebywał z dwójką swoich znajomych, którzy potwierdzili fakt oddawania przez niego strzałów. Policjanci ustalili świadków zdarzenia oraz potwierdzili, że jedna osoba została trafiona w nogawkę spodni. Pozostali świadkowie twierdzili, że pociski latały nad ich głowami.

Funkcjonariusze przywieźli mężczyznę do komendy, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się, że 30-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zabezpieczono także wiatrówkę gładkolufową, z której oddawane były strzały oraz amunicję. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony