Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł w Dublinie

Data publikacji 11.05.2012

47-letni Krzysztof N. miał na swoim koncie liczne wymuszenia rozbójnicze, których nie zaprzestał nawet po ucieczce z kraju. Na terenie Irlandii nadal kontynuował przestępczy proceder. Dzięki współpracy „poszukiwaczy” z KGP, Szczecina i Opola został zatrzymany pod Dublinem przez irlandzkich policjantów. Teraz zostanie sprowadzony do Polski i tu stanie przed sądem.

Poszukiwania Krzysztofa N. trwały od 2006 r. – to właśnie wtedy wyjechał z kraju za granicę, aby ukryć się przed Policją. Uciekł z Polski, bo tu był poszukiwany między innymi w związku z licznymi wymuszeniami rozbójniczymi. Ślad po nim zaginął, ale funkcjonariusze prowadzący poszukiwania nie odpuścili. Cały czas sprawdzali każdy docierający do nich sygnał na temat 47-latka. Za mężczyzną został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. W pewnym momencie „poszukiwacze” z Opola i Szczecina natrafili na trop prowadzący do Irlandii – to tam właśnie, według zdobytych przez nich informacji, miał się ukrywać Krzysztof N. Wspólnie z policjantami z „poszukiwań” Biura Kryminalnego KGP sprawdzili tę wersję, kontaktując się ze stroną irlandzką. To był strzał w dziesiątkę.

Funkcjonariusze z Irlandii zatrzymali Krzysztofa N., „Paździora”, pod Dublinem – ukrywał się na terenie wypożyczalni i komisu wozów kempingowych. Nie spodziewał się, że zostanie tam odnaleziony, dlatego był zupełnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Z ustaleń „poszukiwaczy” z KGP wynika, że „Paździor” po przekroczeniu granicy nie zaprzestał przestępczego procederu. Cały czas łamał prawo na terenie Irlandii, dokonując szeregu przestępstw, także z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Często zmieniał miejsce pobytu, aby uchronić się przed wpadką. To jednak na nic się zdało – dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań Celowych BK KGP, Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Opolu i Szczecinie został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Teraz 47-letni Krzysztof N., „Paździor”, czeka na ekstradycję do Polski. W kraju stanie przed sądem.

kj

Powrót na górę strony