Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do napadu na bank

Data publikacji 11.05.2012

Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu policjanci z Torunia zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na jedną z placówek bankowych w Toruniu. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Prokuratury Toruń-Wschód wyjaśniają udział poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

Wczoraj (10.05.2012r.) około godz. 14.00 doszło do rozboju w jednej z placówek bankowych w Toruniu. Do siedziby banku wszedł mężczyzna, który grożąc użyciem broni sterroryzował przebywającą w pomieszczeniu placówki obsługę, po czym zażądał wydania pieniędzy. W obawie o swoje życie personel wydał gotówkę.

Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny, skierował do działań poszukiwawczych za uciekającą osobą wszystkie siły będące w jego dyspozycji. Zarządzono również działania blokadowe. Cała akcja była bardzo dynamiczna. Dyżurni odbierali również sygnały od zaniepokojonych mieszkańców, przypadkowych świadków, którzy widząc duże siły policji skierowane w tamten rejon, dzwonili i przekazywali swoje spostrzeżenia, które dalej z kolei przekazywane były policjantom biorącym udział w poszukiwaniach. Dzięki tym działaniom po kilkudziesięciu minutach pościgu funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji pełniący służbę w Toruniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o związek z tą sprawą. Jako pierwszego ujęli 26-latka, który trafił w ręce stróżów prawa, gdy uciekał i próbował się ukryć na terenie lasku pod Grębocinem w gm. Lubicz. W chwili zatrzymania miał przy sobie zawinięte w bluzę pieniądze, pochodzące najprawdopodobniej z okradzionej placówki przy ul. Mazowieckiej.

Wśród trójki zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany przez toruńskich policjantów Paweł M.- podejrzany o napad na jedną z placówek bankowych przy Szosie Lubickiej, do którego doszło w styczniu tego roku. Zatrzymany trafił wczoraj do policyjnego aresztu.

Kolejnym podejrzanym okazał się 23-letni mieszkaniec Chełmży. Zarówno on, jak i Paweł M. zostali zatrzymani przez patrol oddziału prewencji w okolicach Papowa Toruńskiego.

Wszyscy zatrzymani byli wcześniej już notowani przez organy ścigania m.in. za pobicie, uszkodzenie mienia, przestępstwa drogowe czy łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Cały czas kryminalni z Torunia, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Prokuratury Toruń – Wschód, wyjaśniają udział poszczególnych osób w napadzie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

Powrót na górę strony