Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ludzie "Kadafiego" zatrzymani

Data publikacji 17.05.2012

Wczoraj kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali w Bydgoszczy i Tucholi łącznie czterech mężczyzn. To ciąg dalszy sprawy związanej z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Na jej czele stał, przebywający do dziś w areszcie bydgoszczanin o pseudonimie "Kadafi".

Działania dotyczące zatrzymania kolejnych osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, na której czele stał „Kadafi”, zostały dokładnie zaplanowane. Wczoraj (16.05) wczesnym popołudniem na ulicach Bydgoszczy oraz w Tucholi policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali w sumie czterech mężczyzn. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na wydanie postanowień o przedstawieniu zarzutów, które dziś zostały im ogłoszone.

27-letni mieszkaniec Bydgoszczy, ps. Koń, usłyszał zarzuty handlu narkotykami w ilości nie mniejszej niż 15 kg amfetaminy, 4 kg marihuany i 300 g heroiny. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli dowody osobiste, prawa jazdy i książeczki wojskowe na różne nazwiska oraz pieczątki firm i notariuszy, które są najprawdopodobniej nieprawdziwe, a także blankiety dokumentów bankowych.

27-latek, ps. Łysy, i 31-latek, ps. Dziuba, obaj z Bydgoszczy, usłyszeli zarzuty udziału w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 80 kg amfetaminy i 12 kg marihuany.

28-latek z Tucholi usłyszał zarzuty udziału w obrocie narkotykami w ilości nie mniejszej niż 6 kg amfetaminy i 2 kg marihuany. W jego mieszkaniu podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 tys. szt. amunicji.

Zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia. Prokurator zdecydował, że będą stawiać się na dozór.

Przypomnijmy: do rozbicia tej grupy doszło pod koniec grudnia 2011r. Wówczas zarzuty, które usłyszeli jej członkowie dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami (w ilości nie mniejszej niż 490 kg amfetaminy, ponad 390 kg marihuany oraz 300 tys. szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych), wymuszeniami, kradzieżami oraz czerpaniem korzyści z prostytucji.

W sprawie, do tej pory, zarzuty popełnienia kilkudziesięciu przestępstw usłyszało 21 osób, a dziewięć z nich jest aresztowanych.

(KWP w Bydgoszczy / wm)

Kolejne zatrzymania w związku z grupą "Kadafiego" >>

Film Ludzie "Kadafiego" zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ludzie "Kadafiego" zatrzymani (format flv - rozmiar 9.87 MB)

Powrót na górę strony