Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny arsenał

Data publikacji 18.05.2012

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy zajmowali się nielegalnym wyrobem broni - zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i pomorskiej KWP. Policjanci zabezpieczyli gotowe egzemplarze sztucerów i karabinków. Teraz sprawdzają czy broń nie trafiała do grup przestępczych.

Czynności operacyjne prowadzone od ubiegłego roku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie doprowadziły do ustalenia dwóch mieszkańców województwa pomorskiego, którzy w przydomowych warsztatach nielegalnie zajmowali się przerabianiem i wytwarzaniem broni palnej.

Podczas realizacji, która miała miejsce w ostatni wtorek (15.05) funkcjonariusze przeszukali zabudowania znajdujące się w okolicach Kościerzyny i Starogardu Gdańskiego. W pomieszczeniach warsztatowych odnaleziono 5 jednostek broni długiej wraz z lunetami i tłumikami oraz 2 broni krótkiej. Policjanci zabezpieczyli także sprawny granat bojowy F1, 1100 szt. amunicji różnego kalibru oraz liczne matryce, zamki, lufy i szkielety pistoletów oraz karabinków.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat. Obydwaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty nielegalnego posiadania i wytwarzania broni palnej. Decyzją sądu obydwaj zostali aresztowani.

W tej chwili prowadzący sprawę zajmują się ustaleniem ewentualnych odbiorców produkowanej nielegalnie broni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozbawione numerów sztucery i karabinki po wyprodukowaniu trafiały do grup przestępczych.

Obydwu podejrzanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony