Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie w sprawie zabójstwa

Data publikacji 19.05.2012

Intensywne czynności prowadzone przez policjantów z Radomia oraz istotna informacja od jednego z mieszkańców miasta doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który mógł się przyczynić do śmierci 46-letniej kobiety.

Dzisiaj w nocy w Radomiu na terenie jednej z posesji doszło do zdarzenia, w wyniku którego od rany postrzałowej zmarła 46-letnia kobieta. Wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci kobiety mógł przyczynić się 45-letni mężczyzna – jej były mąż. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

Od momentu zgłoszenia przestępstwa dzisiaj w nocy policjanci z KMP w Radomiu i z KWP zs. w Radomiu rozpoczęli intensywne czynności poszukiwawcze za 45-latkiem. Zaangażowani byli zarówno mundurowi, jak i kryminalni oraz policyjni antyterroryści. Sprawdzano skrupulanie okolicę, także przy udziale przewodników z psami tropiącymi. Funkcjonariusze prowadzili równocześnie czynności operacyjne zmierzające do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

Dzisiaj po południu policjanci otrzymali także istotną informację od jednego z mieszkańców Radomia. Szybko potwierdzono, że właśnie ten sygnał przyczynił się do zatrzymania poszukiwanego w jednej z dzielnic Radomia. Policjanci, którzy zatrzymywali mężczyznę, stwierdzili u niego ranę postrzałową świadczącą o prawdopodobniej próbie samobójczej.

45-latek został przewieziony do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują, że jego życie nie jest zagrożone.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności opisanego zdarzenia, a czynności procesowe w toku śledztwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom Zachód.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony