Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ i kryminalni z KWP w Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 22.05.2012

Podali się za policjantów i grozili bronią, po czym okradli i uprowadzili mężczyznę – czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej wpadło w ręce funkcjonariuszy CBŚ i kryminalnych z KWP w Bydgoszczy. Decyzją sądu zatrzymani trafili tymczasowo do aresztu. Grozi im kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Zgłoszenie o nietypowym dość zdarzeniu, w niedzielę 13 maja przekazał dyżurnemu radziejowskiej komendy powiatowej właściciel domu w Osięcinach. Z relacji mężczyzny wynikało, że około 21.30 do budynku wtargnęło pięciu nieznanych mężczyzn. Napastnicy, podając się za policjantów i grożąc przedmiotami przypominającymi broń, obezwładnili mieszkańców, a po przeszukaniu pomieszczeń skradli właścicielowi domu biżuterię, pieniądze oraz telefon komórkowy. Po tym uprowadzili mężczyznę, który wynajmował tam pokój i odjechali białym samochodem.

Funkcjonariusze wysłani na miejsce zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. Do wyjaśnienia sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, a także funkcjonariusze CBŚ. Na podstawie zebranych dowodów policjanci wytypowali dwóch podejrzewanych mężczyzn. W środę (16.05.12) jedna grupa funkcjonariuszy działała na terenie Płocka, w województwie mazowieckim, druga natomiast pojechała pod wytypowany adres w Toruniu. Oba trafienia były celne. Wieczorem tego dnia, na jednej z ulic Płocka, kryminalni zatrzymali 39-latka, natomiast w jednym z mieszkań przy ul. Kraszewskiego w Toruniu, 55-latka. W czwartek (17.05.12), wieczorem w sidła funkcjonariuszy CBŚ wpadło dwóch kolejnych podejrzanych. Jeden z nich (29 l.) został zatrzymany w Toruniu, drugi (30 l.) w okolicach miasta. Następnego dnia, policjanci doprowadzili całą czwórkę do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów usłyszeli zarzuty popełnienia aż czterech przestępstw. Wszyscy odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności oraz podanie się za funkcjonariuszy policji.

Jeszcze tego samego dnia, tj. 13 maja, uprowadzony mężczyzna został uwolniony w Toruniu.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani: 30-latek na dwa miesiące, pozostali na trzy. Wszystkim zatrzymanym może grozić kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.97 MB)

Nagranie audio O akcji CBŚ mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy

Pobierz plik O akcji CBŚ mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy (format mp3 - rozmiar 1.56 MB)

Powrót na górę strony