Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejne 7 osób do śmiertelnego pobicia pod Poddębicami w 2011

Data publikacji 23.05.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Łodzi zatrzymali kolejnych siedmiu pseudokibiców podejrzewanych o udział w bójce pod Poddębicami, której następstwem była śmierć jednego z jej uczestników. W ramach śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu do chwili obecnej zarzuty usłyszało już 62 podejrzanych. W początkowej fazie tymczasowo aresztowano 4 osoby a pozostałe oddano pod dozór policji. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia. Jeden ze sprawców został już prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło około 5.00 rano 8 stycznia 2011 roku. W wyniku starcia dwóch grup pseudokibiców w miejscowości Józefka pod Poddębicami, zmarł porzucony przez nich 24-letni mieszkaniec łódzkiej dzielnicy Górna.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi niezwłocznie powołał specjalny zespół złożony z łódzkich i poddębickich policjantów. Już w ciągu pierwszej doby od tej konfrontacji zantagonizowanych grup sympatyków dwóch drużyn piłkarskich policjanci zatrzymali pierwszych ośmiu uczestników w wieku od 19 do 26 lat. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli wówczas m.in. kastety, ochraniacze na szczęki i ręce oraz odzież z insygniami tzw. bojówek. W rezultacie kolejnych działań do dzisiaj zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym usłyszało 62 pseudokibiców z województwa łódzkiego i wielkopolskiego. Większość posiada bogatą kartotekę opisującą kryminalną przeszłość. Aktualnie jeden pseudokibic wobec, którego wyłączono do odrębnego prowadzenia materiały postępowania, został już skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem na karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności, 5-letni zakaz stadionowy na wszystkie mecze Widzewa Łódź i ŁKS na terenie Polski jak i poza granicami kraju oraz 3 tysiące złotych grzywny.

22 maja 2012 roku we wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi niemalże jednocześnie dotarli do mieszkań 7 pseudokibiców znajdujących się na terenie województwa łódzkiego i Wielkopolski. Są to mężczyźni w wieku od 24 do 55 lat. Wszyscy są podejrzani o udział w bójce pod Poddębicami, w której śmierć poniósł jeden z uczestników. Prokuratura Okręgowa w Sieradzu po przesłuchaniu zastosowała wobec nich dozór policyjny. Wkrótce staną przed sądem.

Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne dalsze działania ukierunkowane na identyfikację wszystkich uczestników bójki oraz zebranie materiału dowodowego umożliwiającego postawienie im zarzutów.

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają inne cenne informacje mogące pomóc w ustaleniu uczestników bójki, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi: tel.: 42 665 21 42, z Wydziałem Dochodzeniowo- Śledczym KWP w Łodzi tel.: 42 665 21 16, na telefon zaufania: 42 665 50 07.

(KWP w Łodzi / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.44 MB)

Powrót na górę strony