Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzewani o zmuszanie do prostytucji i sutenerstwo

Data publikacji 23.05.2012

Kryminalni ze Świecia wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy oraz policjantami CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zmuszanie do prostytucji i czerpanie korzyści finansowych z nierządu. Obaj jeszcze dzisiaj usłyszą w prokuraturze zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Kryminalni ze Świecia pracowali nad tą sprawą od ubiegłego tygodnia. Wtedy, policjanci uzyskali informację o mężczyźnie zmuszającym kobiety do nierządu. Sprawy tego typu są o tyle trudne, że pokrzywdzone często boją się oficjalnie zeznawać. Są zastraszane i kontrolowane w zasadzie 24 godziny na dobę przez swoich „opiekunów”. Nie przeszkodziło to jednak kryminalnym w zaplanowaniu uderzenia w grupę mężczyzn podejrzewanych o zmuszanie do prostytucji i stręczycielstwo.

Wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ i kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zaplanowano akcję. W związku z tym, że istniało również podejrzenie o posiadanie narkotyków, wcześnie rano policjanci weszli pod 4 ustalone adresy na terenie Świecia. Podczas przeszukania funkcjonariusze rzeczywiście znaleźli, jak wynika ze wstępnych testów, niewielkie ilości marihuany oraz amfetaminy. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymanych zostało 9 mężczyzn. Dwóch z nich (30 i 37 l.) trafiło do policyjnego aresztu. Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzili ich do prokuratury w Świeciu, gdzie usłyszą zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony