Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nożownika – fanatyka gier komputerowych

Data publikacji 23.05.2012

Fanatycznego gracza komputerowego zatrzymali policjanci z komisariatu Poznań - Stare Miasto. Mężczyzna chciał zaatakować nożami swojego kolegę z pracy. Trafił do szpitala z zaburzeniami emocjonalnymi.

We wtorek przed południem mundurowi z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto zostali zaalarmowani przez pracownika jednej z firm komputerowych, że jego kolega przyszedł do firmy z trzema nożami w rękach. Dziwnie się zachowywał. Podczas rozmowy używał pseudonimów używanych w grach komputerowych. Kolega w obawie o swoje życie wyskoczył przez okno z budynku i zawiadomił policję.

W tym samym czasie do komisariatu przyszedł inny mężczyzna. Powiedział, że na portalu społecznościowym w grupie dla graczy jednej z najnowszych gier komputerowych, której trzecia edycja pojawiła się niedawno na rynku, był zalogowany pewien człowiek. Zamieścił wpis, że idzie zbijać ludzi.

Funkcjonariusze skojarzyli oba fakty i rozpoczęli poszukiwania. Dwóch dzielnicowych obstawiało wytypowany budynek na ul. Kościuszki. Zauważyli w pewnej chwili mężczyznę podobnego do poszukiwanego nożownika. Podszedł on do nich i zapytał, czy idą z nim zabijać. Policjanci wykorzystali moment nieuwagi poszukiwanego i go obezwładnili. Okazało się, że był to 30-latek z Poznania, pracownik firmy komputerowej, namiętnie grający od wielu dni w najnowszą grę akcji RPG.

Zatrzymany trafił do szpitala specjalistycznego z objawami zaburzeń osobowości. Policjanci zabezpieczyli przy nim wcześniej trzy duże noże. Będą teraz wyjaśniać wszystkie szczegóły incydentu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony