Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pukały do drzwi z prośbą o pomoc, a później okradały

Data publikacji 24.05.2012

Oławscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzieże mieszkaniowe. Sprawcy do mieszkań osób dostawali się pod różnym pretekstem, m.in. sprzedaży różnorakich przedmiotów oraz udzielenia pomocy. Za kradzież grozi nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z Oławy zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzieże mieszkaniowe. Od kilku tygodni na terenie powiatu oławskiego doszło do co najmniej 5 takich zdarzeń, których ofiarami padły starsze osoby. Sprawcy do mieszkań dostawali się pod różnym pretekstem, m. in. sprzedaży różnorakich przedmiotów oraz udzielenia kobietom, w stanie "pozorowanej ciąży", ewentualnej pomocy. Łupem sprawców padały biżuteria, pieniądze oraz drobne rzeczy należące do wyposażenia mieszkań.

Policjanci z Oławy rozpoczęli poszukiwanie sprawców tych czynów. Informacja o tych zdarzeniach została również przekazana do jednostek ościennych. Żmudna analiza wszystkich posiadanych informacji pozwoliła funkcjonariuszom z Oławy i województwa opolskiego na wytypowanie i zatrzymanie dwóch kobiet w wieku 26 i 30 lat.

Sprawczynie już usłyszały zarzuty kradzieży mieszkaniowej. W dniu dzisiejszym doprowadzone będą do prokuratury. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

Przy tej okazji kolejny raz apelujemy do Państwa o:

1. Zachowanie czujności, szczególnie przy wizytach w domach i mieszkaniach nieznanych osób.
2. Niewpuszczanie takich nieznanych osób domów i mieszkań.
3. Niedanie się zwieść opisywanym przez te osoby zdarzeniom i podawanym przez nie okolicznościom.

Pamiętać należy, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do osób, które nas odwiedzają, o swoich spostrzeżeniach można poinformować najbliższą jednostkę Policji. Warto zapamiętać wtedy wygląd zewnętrzny, ubiór, płeć oraz markę i kolor pojazdu, którym te osoby się poruszają.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony