Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ rozbiło grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalny alkohol

Data publikacji 25.05.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu ponad 50 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o wartości czarnorynkowej ponad 4 milionów złotych. 42-letni Bolesław B. i 46-letni Andrzej S. usłyszeli zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 5 pozostałych osób usłyszało zarzuty udziału w tej grupie. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnienie przestępstw skarbowych. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

22 i 23 maja funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie, na terenie Łodzi i Olsztyna zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze ponad pół roku prowadzili działania mające na celu rozpracowanie grupy zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu. W efekcie policjanci ustalili na terenie Olsztyna 2 magazyny, w których przechowywany był alkohol. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkańcy Olsztyna i Łodzi w wieku od 29 do 46 lat wprowadzili do obrotu ponad 50 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o czarnorynkowej wartości ponad 4 milionów złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 2 milionów złotych.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca litrów alkoholu i około 60 kg krajanki tytoniowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również 20 tysięcy złotych oraz samochody o wartości około 90 tysięcy złotych, należące do członków grupy.

Zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą przedstawiono 42-letniemu Bolesławowi B. oraz 46-letniemu Andrzejowi S.

Wobec dwóch członków grupy zastosowano środki wolnościowe w postaci poręczeń majątkowych, natomiast wobec pozostałych zatrzymanych Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyźni byli już wcześniej karani m.in. za przestępstwa narkotykowe i skarbowe. Teraz wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony