Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt wobec kobiety, która śmiertelnie ugodziła nożem męża

Data publikacji 28.05.2012

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi Barbarze Z., która nożem ugodziła swojego męża. Kłótnia małżeńska dla mężczyzny zakończyła się tragicznie. Obrażenia były na tyle poważne, że mężczyzna nie przeżył. Prokuratura zastosowała wobec 50-latki trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20:00. Jak ustalili kryminalni, do sprzeczki małżeńskiej doszło już nie pierwszy raz. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, miał tego dnia wyzywać i uderzać małżonkę. Podczas małżeńskiej kłótni kobieta dwukrotnie uderzyła nożem kuchennym  w klatkę piersiową męża.

Obrażenia te okazały się śmiertelne. Po przyjeździe na miejsce załogi pogotowia ratunkowego w asyście funkcjonariuszy Policji, lekarz stwierdził zgon. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i tam została poddana badaniu na zawartość alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organiźmie. Prokuratura zastosowała wobec 50-latki trzymiesięczny aresztu. Teraz Barbara Z. odpowie przed sądem za zabójstwo.

Kodeks karny przewiduję za to przestępstwo karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / wm)

Powrót na górę strony