Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty dla pseudokibiców

Data publikacji 29.05.2012

Policjanci z dębickiej komendy zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy tuż po zakończonym meczu derbowym w Dębicy dopuścili się zakłócenia porządku publicznego. Sprawcy złamali zarówno przepisy kodeksu karnego, jak i ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. W ubiegłą sobotę, tuż po meczu policjanci zatrzymali sześciu chuliganów.

Do zdarzenia doszło 19 maja 2012 r. podczas derbowego meczu piłki nożnej pomiędzy dębickimi drużynami. Tuż po zakończonym meczu około 300-osobowa grupa kibiców z sektora gospodarzy wbiegła na płytę stadionu, kierując się w stronę gości. Pracownicy ochrony oraz policjanci interweniowali, w celu przywrócenia porządku publicznego. Uzyskane podczas meczu i po jego zakończeniu nagrania pozwoliły ustalić i zidentyfikować kolejnych chuliganów.

Wczoraj zarzuty wtargnięcia na murawę stadionu oraz udziału w zbiegowisku usłyszało trzech mężczyzn w wieku 24, 31 i 36 lat. Dwaj z nich to dębiczanie, 31-latek natomiast to mieszkaniec gminy Czarna. Teraz staną przed sądem.

To kolejne zatrzymania w związku ze zdarzeniami, do których doszło po meczu derbowym w Dębicy. Tuż po meczu policjanci zatrzymali sześciu najbardziej agresywnych pseudokibiców, a w ubiegły poniedziałek dębicki sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 33-letniego mężczyzny, który podczas meczu dopuścił się naruszenia porządku publicznego i wziął czynny udział w ataku na funkcjonariuszy.

Policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób, które podczas meczu derbowego dopuściły się naruszenia przepisów prawa.

(KWP w Rzeszowie / wm)

Powrót na górę strony