Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano oszusta mieszkaniowego

Data publikacji 29.05.2012

Na dwa miesiące do aresztu trafił oszust mieszkaniowy zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu oferował do wynajęcia nie swoje mieszkania. W ten sposób oszukał co najmniej 7 osób powodując tym samym straty na łączną kwotę 20 tys. zł. Za oszustwo zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nad tą sprawą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pracowali od 2 miesięcy. Z ich ustaleń wynikało, że we Wrocławiu młody mężczyzna oferuje do wynajęcia nie swoje mieszkania. Sprawca obiecywał mieszkania ogłaszając się w Internecie m. in. na portalach społecznościowych. Lokalizacja mieszkań była zawsze bardzo atrakcyjna – okolice dzielnicy Krzyki, Grabiszynek, również cena wynajmu była okazjonalna. Z osobami zainteresowanymi mężczyzna spotykał się w umówionym miejscu lub w wynajmowanym mieszkaniu i tam zachęcał do skorzystania z oferty. Swoją działalność prowadził od roku.

Klientom pokazywał nowe budynki, w bardzo zadbanej i zielonej okolicy. Zainteresowani wpłacali zaliczkę i czekali na możliwość zasiedlenia swojego nowego lokalu. Były to zaliczki w kwocie od 400 do 4.000 złotych. Po wpłaceniu zaliczki kontakt z mężczyzną się urywał.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie płacił także za wynajmowane we Wrocławiu mieszkanie. Właścicielom tłumaczył, że ma poważne kłopoty rodzinne lub ktoś z bliskich mu osób potrzebuje pomocy po wypadku. W ten sposób odwlekał terminy zapłaty. W ostateczności opuszczał lokal nie płacąc za niego i szybko wynajmował kolejne mieszkanie. Policjanci ustalili, że poprzez swoją działalność oferując do wynajęcia mieszkania lub samemu nie płacąc za wynajęte lokale oszukał 7 osób na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podejrzewają, że tak oszukanych wrocławian może być znacznie więcej.

Do zatrzymania 32-latka doszło w niewielkiej miejscowości na terenie województwa wielkopolskiego. Decyzją sądu 32-latek został już aresztowany na 2 miesiące. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony