Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 30.05.2012

Kary grzywny i ograniczenia wolności oraz zakazy stadionowe to konsekwencje, jakie poniosą pseudokibice z Tychów, którzy tuż po zakończeniu meczu piłkarskiego w Żaganiu wtargnęli na płytę boiska.

W ostatnią sobotę (26.05) w Żaganiu odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Czarnych Arena Żagań i GKS Tychy. Na mecz przyjechało 110 kibiców drużyny z Tychów. Tuż po gwizdku sędziego, który kończył rozgrywkę, kilkunastu kibiców, znajdujących się w sektorze dla gości, przeskoczyło przez barierki i wtargnęło na płytę boiska. Kiedy na stadion wkroczył pododdział prewencji, porządek na stadionie został bardzo szybko przywrócony. Policja nie musiała używać wobec kibiców środków przymusu bezpośredniego.

Po meczu policjanci wylegitymowali kilkudziesięciu kibiców drużyny przyjezdnej i zabezpieczyli zapis monitoringu z przebiegu incydentu. Już w poniedziałek (28.05) policjanci służby kryminalnej z Żagania i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., we współpracy ze śląskimi policjantami, zatrzymali na terenie Tychów pierwszych sześciu kibiców, którzy na stadionie w Żaganiu złamali przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Policjanci wydziału kryminalnego doprowadzili zatrzymanych pseudokibiców do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, gdzie przedstawili im zarzuty dotyczące wtargnięcia na płytę boiska. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał dodatkowy zarzut dotyczący zakrycia twarzy kominiarką w celu utrudnienia jego identyfikacji.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy i poddali karze. Konsekwencje, które poniosą pseudokibice z Tychów to kary grzywny, kary ograniczenia wolności, zakazy stadionowe na okres 7 miesięcy i podanie wyroku do publicznej wiadomości.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Powrót na górę strony