Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w grupę przestępczą - ciąg dalszy

Data publikacji 30.05.2012

Świętokrzyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego, na terenie województwa śląskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W trakcie działań przeprowadzono 37 przeszukań, zabezpieczono obszerną dokumentację, a także - na poczet przyszłych kar - mienie, którego wartość przekracza 160 tys. złotych.

To kontynuacja sprawy z listopada ubiegłego roku, kiedy na terenie Śląska policjanci zatrzymali 12 osób, z których 8 zostało tymczasowo aresztowanych. Realizację w tej sprawie policjanci przeprowadzili również w lutym bieżącego roku. Wtedy zatrzymano kolejnych 5 osób i zabezpieczono mienie o wartości 300 tys. złotych.

Wczoraj policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego, zatrzymali na Śląsku 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o oszustwa gospodarcze. Z ustaleń wynika również, że osoby te brały udział w wyłudzaniu podatku VAT, w wyniku czego skarb państwa narażony został na poważne straty.

Działania policjantów prowadzone były pod ścisłym nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego, w wieku od 26 do 47 lat. Osoby te były już wcześniej notowane za inne przestępstwa. Funkcjonariusze dokonali 37 przeszukań, podczas których zabezpieczono ponad 100 segregatorów zawierających dokumentację księgowo-finansową. Zabezpieczono również komputery przenośne, telefony komórkowe, a także mienie ruchome - w postaci samochodów i pieniędzy - o wartości przeszło 160 tys. złotych.

Policjanci oraz prokuratorzy zaangażowani w tę sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mj)
 

Powrót na górę strony