Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za czerpanie korzyści z nierządu

Data publikacji 01.06.2012

Policjanci zatrzymali siedem osób podejrzewanych o czerpanie korzyści z nierządu i zmuszanie do prostytucji. Skoordynowane działania przeprowadzono równocześnie w dwóch miastach województwa zachodniopomorskiego. Wśród zatrzymanych jest organizator procederu oraz tzw. ochroniarze. Zatrzymani doprowadzani są do Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Szczecińskim. Tam zapadną decyzje co do zarzutów, jakie zostaną im przedstawione.

Od kilku tygodni policjanci z KWP w Szczecinie z Zespołu dw. z Handlem Ludźmi wykonywali czynności operacyjne i dochodzeniowe w śledztwie wszczętym przez Prokuraturę Rejonową w Stargardzie Szczecińskim. Z zebranych materiałów wynika, że grupa kilku osób czerpała korzyści z nierządu, istnieje również podejrzenie, że jedna z kobiet zmuszana była do prostytucji.

W środę funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, wspólnie policjantami z SPAP i stargardzkiej KPP, przeprowadzili zatrzymania na terenie Stargardu Szczecińskiego i Nowogardu. Równocześnie zatrzymano siedem osób podejrzewanych o czerpanie zysku z nierządu. Czterech mężczyzn wpadło w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów, pozostali zatrzymani byli w lokalach mieszkalnych. Równocześnie z zatrzymaniami prowadzone były przeszukania, w wyniku których zabezpieczone zostały pieniądze, nośniki pamięci i sprzęt komputerowy.

Zatrzymani to 21-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku od 26 do 30 lat. Są to mieszkańcy Stargardu, Szczecina i Nowogardu. Sprawcy często zmieniali wynajmowane lokale, w których mieściły się agencje towarzyskie. Wśród zatrzymanych jest organizator procederu oraz tzw. ochroniarze. Zatrzymani doprowadzani są do Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Szczecińskim. Tam zapadną decyzję co do zarzutów, jakie zostaną im przedstawione i ewentualnych środków zapobiegawczych.

(KWP w Szczecinie / mj)
 

Film Zatrzymani za czerpanie korzyści z nierządu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za czerpanie korzyści z nierządu (format flv - rozmiar 5.24 MB)

Powrót na górę strony