Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skatowali bezdomnego na śmierć

Data publikacji 04.06.2012

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o śmiertelne pobicie 51-letniego bezdomnego i pobicie jego 40-letniego kolegi. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic w wieku 16 i 31 lat. Prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił nieletniemu zarzut zabójstwa. Jego starszy kolega będzie odpowiadał za udział w pobiciu. Obaj bandyci zostali tymczasowo aresztowani.

26 maja tego roku, w jednym z pustostanów na terenie Katowic, znaleziono zwłoki bezdomnego 51-letniego mężczyzny i rannego 40-latka. Przeprowadzona sekcja zwłok wstępnie wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny były obrażenia powstałe w wyniku pobicia. Śledczy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po kilku dniach namierzyli i zatrzymali typowanych mężczyzn. W ręce funkcjonariuszy wpadł 16-letni chłopak i jego 31-letni kompan.

Dramat dwójki bezdomnych rozpoczął się w mieszkaniu, w którym policjanci zatrzymali bandytów. Zaczęło się niewinnie, od towarzyskiego spotkania i wypicia kilku butelek piwa. Skończyło się tragicznie - w pustostanie, w którym znaleziono skatowanych mężczyzn. Ustalono, że oprawcy pojechali tam za swoimi ofiarami.

Nieletni będzie sądzony jak dorosły. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, nadzorujący śledztwo prokurator przedstawił 16-latkowi zarzut zabójstwa. Jego 31-letni kompan będzie odpowiadał za udział w pobiciu. Obaj bandyci zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Film Skatowali bezdomnego na śmierć

Opis filmu: zabójstwo, pobicie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Skatowali bezdomnego na śmierć (format flv - rozmiar 3.86 MB)

Powrót na górę strony