Policjant z Jawora Mistrzem Polski

Ireneusz Fuja wywalczył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc podczas otwartych mistrzostw Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Zawody odbyły się w miniony weekend w Sosnowcu. Wygrywając zawody i zdobywając złoto po raz czwarty z rzędu, jaworski funkcjonariusz przypieczętował swoją dominację w tej dyscyplinie sportu.

Asp. sztab. Ireneusz Fuja, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył  tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Otwarte Mistrzostwa organizowane pod egidą Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego odbyły się w Sosnowcu.  W zawodach wystartowało ponad 140 zawodników i zawodniczek klubów z całego kraju.

Irek zdobył złoto w kategorii do 83 kg w grupie masters (39 – 49 lat). Nasz mistrz zaliczył boje z ciężarami 180 i 192,5 kg. Wygrywając zawody, jaworski policjant przypieczętował swoją dominację w tej dyscyplinie sportu stając na najwyższym stopniu podium po raz czwarty z rzędu. Ireneusz Fuja swoją zwycięską passę rozpoczął w 2009 r., kiedy po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza Polski podczas zawodów w Kielcach. Tytuł ten obronił w 2010 r. w Sosnowcu. Kolejny sukces w wyciskaniu sztangi odniósł zwyciężając w mistrzostwach Polski we Władysławowie.

To nie jedyne sukcesy naszego mistrza. W ostatnich trzech latach Ireneusz Fuja wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrza Górnego Śląska, Dolnego Śląska, województwa opolskiego i małopolskiego. Obecnie jego rekord życiowy to 205 kg, które wycisnął w listopadzie 2011 r. podczas Pucharu Śląska w Knurowie. Wygrywając Mistrzostwa Polski, Ireneusz Fuja zakwalifikował się do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Czechach w październiku tego roku, mając wielkie szanse na podium. Życzymy powodzenia.