Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w plantacje marihuany

Data publikacji 06.06.2012

Policjanci CBŚ zlikwidowali na terenie Opolszczyzny 6 plantacji konopi. Udaremniono w ten sposób wprowadzenie na rynek narkotyków o wartości ponad 1,7 miliona złotych. W związku z tą sprawą zatrzymano 5 mieszkańców województwa opolskiego. Jest to jedno z największych uderzeń w tego typu przestępczość na terenie kraju. Podejrzanym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zlikwidowali 6 plantacji konopi na terenie Opolszczyzny. Do południa 4 czerwca funkcjonariusze przeszukali 5 pomieszczeń typowanych jako możliwe plantacje. Znajdowały się one w wynajmowanych obiektach, takich jak domy jednorodzinne, magazyny. Jedna z plantacji ukryta była na zapleczu funkcjonującej siłowni. W związku z tymi działaniami policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 28 - 43 lat. Zatrzymani są mieszkańcami województwa opolskiego. Jedno z zatrzymań policjanci zrealizowali na terenie województwa śląskiego. 5 czerwca zlikwidowano kolejną plantację. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli także pistolet z ostrą amunicją.

W trakcie przeszukań typowanych obiektów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1000 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Tylko w jednym miejscu zabezpieczono ponad 300 krzewów. Ponadto policjanci ujawnili ponad 200 gramów amfetaminy. Zlikwidowane plantacje były zaopatrzone w profesjonalne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

Policjanci szacują, że ich działania udaremniły wprowadzenie na rynek narkotyków o wartości ponad 1 750 000 zł. Jednoczesne zlikwidowanie 6 plantacji jest jednym z największych uderzeń Policji w tego rodzaju przestępczość na terenie kraju w ostatnim czasie.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty uprawy, wbrew przepisom ustawy, konopi mogących dostarczyć znacznych ilości ziela. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzut posiadania narkotyków. Zarzuty zostały postawione przez prowadzących śledztwo prokuratorów Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Opolu. Za takie czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziś sąd podejmie decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych ewentualnych środków zapobiegawczych.

(KWP w Opolu / mj)
 

Opis filmu: CBŚ, plantacja, konopie indyjskie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.12 MB)

Powrót na górę strony