Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania po derbach Śląska

Data publikacji 06.06.2012

Nie mogą spać spokojnie pseudokibice, którzy podczas kwietniowego meczu piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze wszczęli burdy i zaatakowali policjantów oraz pracowników ochrony. Śląscy mundurowi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, rozpoznali kolejnych czterech chuliganów, którym przedstawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Wobec całej czwórki prokurator z Chorzowa zastosował odpowiednie środki karne. Zatrzymani w wieku od 18 do 26 lat to sympatycy zabrzańskiego Górnika, pochodzący z Gliwic, Rudy Śląskiej oraz Mikołowa. Ich ustalenie to zasługa działań policjantów z zespołu do walki z przestępczością pseudokibiców KWP Katowice oraz policjantów z jednostek garnizonu śląskiego, którzy wnikliwie analizują materiały filmowe oraz zdjęciowe.

W zatrzymaniach pomagali oficerowie CBŚ ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Głównego Policji do walki z przestępczością stadionową. Prowadzący sprawę policjanci nadal wnikliwie analizują zgromadzony materiał oraz posiadane informacje, aby rozpoznać tych, którzy - nazywając się kibicami - przychodzą na stadiony tylko po to, aby wszczynać burdy.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.21 MB)

Powrót na górę strony