Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spottersi z Anglii i Danii wspierają małopolskich policjantów

Data publikacji 08.06.2012

Reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii są już w Krakowie. Małopolscy policjanci dbają o bezpieczeństwo i porządek w czasie przejazdów piłkarzy. Wspierają ich funkcjonariusze z innych krajów – w tym spottersi angielscy i duńscy.

Odbyły się już pierwsze treningi i spotkania z dziećmi i młodzieżą. Przyjazd piłkarzy i ich treningi wzbudzają bardzo duże zainteresowanie kibiców – tłumy fanów piłki nożnej i sympatyków poszczególnych drużyn oczekują w różnych miejscach Krakowa, aby spotkać ulubionych sportowców.

Małopolscy policjanci towarzyszą dyskretnie piłkarzom i czuwają nad bezpieczeństwem wydarzeń z ich udziałem. Funkcjonariusze z „drogówki” realizują pilotaże wspomagające przemieszczanie się trzech reprezentacji w różne miejsca, dbając o to, aby pobyt przebiegał bez zakłóceń. Wzmożone służby pełnią także policjanci prewencji, którzy patrolują miasto i zabezpieczają miejsca, w których odbywają się spotkania i eventy z udziałem piłkarzy.

Funkcjonariuszy z małopolskiego garnizonu wspierają w działaniach spottersi z innych krajów – m.in. Anglii, Danii - wczoraj uczestniczyli we wspólnej odprawie do służby.

Przypominamy też, że dla kibiców i turystów odwiedzających Małopolskę uruchomiona została specjalna infolinia pod numerem 12 61 58 111. Policjanci dyżurujący całodobowo przy infolinii podpowiedzą jak dojechać do wybranego miejsca, czy poszczególne drogi są przejezdne ale także jakie zasady obowiązują w czasie trwania imprezy masowej czy jak się zachować w różnych sytuacjach związanych z działaniami Policji (na przykład w przypadku przywracania porządku).

Pierwsze dni związane ze zbliżającymi się mistrzostwami EURO oceniamy jako spokojne i cieszymy się, że bardzo duża zasługa w tym i małopolskiej Policji.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony