Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef Rządu odwiedził Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie

Data publikacji 08.06.2012

Premier Donald Tusk oraz szef MSW Jacek Cichocki odwiedzili dzisiaj Policyjne Centrum Dowodzenia w Legionowie, które podczas Euro będzie koordynowało zabezpieczenie turnieju. Szef rządu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że możemy dziś z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku otworzyć Euro 2012. Jak zaznaczył - wszyscy zdali egzamin.

Premiera oraz szefa MSW powitali Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz nadinsp. Krzysztof Gajewski - I zastępca Komendanta Głównego Policji.

Szef Rządu podkreślił, że Euro to największa operacja, nie tylko pod względem sportowym i logistycznym, ale też największa operacja policyjna, jaka miała miejsce w Polsce. Zaznaczył, że jako organizator mistrzostw jesteśmy dobrze przygotowani w kwestii bezpieczeństwa i nie mamy powodów do niepokoju.

Jak powiedział premier, mimo wysokiej frekwencji podczas otwierania stref kibica, uroczystości odbyły się praktycznie bez incydentów. - Mam nadzieję że utrzymamy ten stan pokojowego i radosnego nastawienia wszystkich uczestników Euro 2012 przez cały turniej - podkreślał.

Szef rządu dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w Euro na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jeszcze raz chciałbym wszystkim bez wyjątku podziękować, tym którzy zaangażowali się w to wielkie przedsięwzięcie, naszym poprzednikom, tym którzy wywalczyli Euro 2012, poprzednim ministrom sportu i urzędnikom państwowym, także z poprzednich ekip rządowych. Przede wszystkim chciałbym podziękować tysiącom ludzi, którzy do ostatniej chwili ciężko pracowali, żeby można było dojechać na Euro, żeby działały stadiony. Wszyscy zdali egzamin - podsumował.

W dniu rozpoczęcia piłkarskiego święta premier życzył wszystkim bezpiecznych i radosnych mistrzostw Europy.

(PAP, KPRM, mw)

zdjęcia: KPRM, Mariusz Mazewski ZSS

film: Karol Jakubowski/ KGP
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.11 MB)

Powrót na górę strony