Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekonesans policyjnym śmigłowcem przed niedzielnym meczem

Data publikacji 08.06.2012

Dzisiaj nad stadionem w Gdańsku oraz strefami kibica można było oglądać pracę dwóch policyjnych śmigłowców. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie policjanci dokonywali rekonesansu z powietrza. Sprawdzali stan zabezpieczeń oraz drożność ciagów komunikacyjnych prowadzących do stref, gdzie już w niedzielę gromadzić się będą kibice piłkarscy.

Od godziny 15-stej służbę na terenie Trójmiasta rozpoczęły dwa policyjne śmigłowce skierowane z Komendy Głównej Policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na Euro 2012. Dzisiejsze przeloty nad gdańskim stadionem oraz strefami kibica miały na celu sprawdzenie zabezpieczeń oraz przejezdność dróg prowadzących do miejsc, w których już w niedzielę gromadzić się będą fani piłki nożnej.

Policyjny śmigłowiec "sokół" wcześniej używany był do różnego rodzaju poszukiwań, pościgów oraz zabezpieczeń imprez masowych. Od dziś pełni służbę w strefie powietrznej województwa pomorskiego i będzie używany do zabezpieczenia EURO 2012.

Poza dzisiejszą służbą policyjne śmigłowce będą również wykorzystywane do zabezpieczenia z powietrza 4 meczy Euro 2012 odbywających się na terenie Trójmiasta.

 

KWP Gdańsk/pb

Powrót na górę strony