Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw EURO 2012

Data publikacji 10.06.2012

W drugi dzień mistrzostw EURO 2012 w Poznaniu do miasta docierały duże grupy kibiców chorwackich, irlandzkich i włoskich. Do późnych godzin nocnych ludzie bawili się w centrum miasta. Policja odnotowała kilka incydentów.

W sobotę w drugi dzień mistrzostw EURO 2012 do miasta dotarły kolejne duże grupy kibiców z krajów rozgrywających mecze w Poznaniu. Podczas pierwszego meczu w strefie kibica bawiło się 4500 osób, natomiast kolejny mecz oglądało już 8000 osób. Zarówno w strefie kibica, jak i na Starym Rynku do późnych godzin nocnych wśród kibiców panowała gorąca atmosfera.

Policja odnotowała kilka incydentów. Między innymi do komisariatu doprowadzeni zostali dwaj obywatele Irlandii, którzy zdewastowali krzesła i stoły w lokalu w pobliżu Starego Rynku. Nad ranem obywatel Chorwacji doprowadzony został do komisariatu w związku z wybiciem szyby w samochodzie. Do najpoważniejszego incydentu doszło około godziny 1.20 na Starym Rynku. Dwie grupy kibiców rzucały w swoją stronę krzesłami i butelkami. 13 osób doprowadzonych zostało do komisariatu. Wszyscy byli nietrzeźwi.

(KWP w Poznaniu / pt,ej)
 

Powrót na górę strony