Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Data publikacji 11.06.2012

Prawie półtora kilograma środków odurzających zabezpieczyli policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, wspomagani przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego. W wyniku wspólnych realizacji rozbito grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na trzy miesiące aresztowano trzech mieszkańców Warszawy, wobec dwóch kolejnych zastosowano policyjne dozory. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową od kilku miesięcy pracowali przy sprawie dotyczącej grupy zajmującej się handlem znacznymi ilościami środków odurzających na terenie Warszawy. Funkcjonariusze starali się zdobyć jak najwięcej informacji na temat osób powiązanych z grupą. Pomagali im w tym koledzy z Centralnego Biura Śledczego.

Wczesnym rankiem, grupy szturmowe weszły jednocześnie do kilku mieszkań, w których znaleziono prawie półtora kilograma narkotyków, w tym kokainę, amfetaminę, heroinę, haszysz i marihuanę. Przestępców nie uchroniły nawet zamontowane przed wejściem do mieszkań kamery.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania środków odurzających i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 33-letniego Marcina D, 32-letniego Tomasza R. i 38-letniego Macieja R. Policyjne dozory zastosowano wobec 34-letniego Pawła D. i 40-letniego Rafała L. Mężczyznom grożą teraz kary do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Opis filmu: CBŚ, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa handlarzy narkotyków rozbita (format flv - rozmiar 8.44 MB)

Powrót na górę strony