Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 11.06.2012

Dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 28-latka ustalili i zatrzymali suwalscy policjanci. Decyzją sądu obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy dyżurny suwalskiej Policji otrzymał informację o znalezieniu w jednym z mieszkań przy ul. Sejneńskiej zwłok 28-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że przyczyną zgonu mogło być pobicie. Jednocześnie, suwalscy policjanci ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Już po godzinie funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z podejrzewanych o udział w śmiertelnym pobiciu - 20-letniego mieszkańca Suwałk. Dalsze ustalenia w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do drugiego z podejrzewanych mężczyzn – 25-letniego suwalczanina. Mężczyzna został zatrzymany.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że obaj zatrzymani w jednym z mieszkań przy ul. Sejneńskiej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol. Najprawdopodobniej wówczas doszło między nimi do nieporozumień i awantury, która dla 28-latka zakończyła się tragicznie.

Obydwaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Suwałkach, który zadecydował, o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej szczegółowo wyjaśniają przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Białymstoku / mw)

 

Powrót na górę strony