Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Data publikacji 12.06.2012

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, dzięki czemu na rynek nie trafią narkotyki warte prawie milion złotych. Zatrzymano dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających i uprawy konopi indyjskich.

Plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana przez policjantów Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Plantacja znajdowała się na terenie jednej z posesji w powiecie chrzanowskim - w trzech pomieszczeniach piwnicznych domu jednorodzinnego - była w pełni zautomatyzowana, wyposażona w profesjonalne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

Oszacowano, że z uprawianych na plantacji krzewów konopi indyjskich można by przygotować środki odurzające warte prawie milion złotych. Dzięki działaniom policjantów narkotyki nie trafiły na rynek.

Pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia plantacji konopi indyjskich, mogących dostarczyć znaczne ilości środków odurzających, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat. W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Wobec właściciela plantacji zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego - środki zapobiegawcze wolnościowe. Zatrzymani mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która – według szacunków policjantów prowadzących sprawę - wprowadziła łącznie do obrotu na terenie województwa małopolskiego co najmniej kilkanaście kilogramów amfetaminy, marihuany i haszyszu o łącznej wartości około miliona złotych. Do sprawy zatrzymano już łącznie 23 podejrzanych, z których 18 zostało tymczasowo aresztowanych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Zlikwidowano profesjonalną plantację konopi indyjskich

Opis filmu: CBŚ, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano profesjonalną plantację konopi indyjskich (format flv - rozmiar 10.39 MB)

Powrót na górę strony