Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna infolinia przed spotkaniem Polska - Rosja

Data publikacji 12.06.2012

Od 10.00 w Komendzie Stołecznej Policji działa specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 60 38 038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z dzisiejszym meczem Polska - Rosja rozgrywanym w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Specjalny numer policyjnej infolinii obsługiwany jest przez policjantów Wydziału Komunikacji Społecznej KSP. Stanowiska operatorów infolinii usytuowane są przy Sztabie Dowódcy Podoperacji w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie na bieżąco wpływają informacje o sytuacji na stołecznych drogach.

INFOLINIA 22 60 38 038

Szczególnie „gorące” dni na infolinii przewidujemy w dni meczowe. Dlatego też uwzględniając większe zainteresowanie informacjami o organizacji ruchu w mieście w tym czasie, infolinia obsługiwana jest dwuzmianowo od 10.00 do północy. Na dni meczowe przygotowano 4 stanowiska w każdej zmianie (taki system obowiązywać będzie również 16, 21, 23 i 28 czerwca). W przypadku pozostałych dni, infolinia obsługiwana będzie od 10.00 do północy na 2 stanowiskach. Zaplanowano również, by na każdej zmianie przynajmniej jedna osoba posługiwała się językiem angielskim, rosyjskim lub niemieckim. Policjanci dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dot. bieżącej organizacji ruchu w Warszawie, ograniczeń w parkowaniu i wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych. Postarają się pomóc każdemu, kto będzie pytał o drogę na stadion, gdzie zostawić swój samochód, czy też, które ulice będą zamknięte i jakie przygotowano w związku z tym objazdy.

________________________________________

Specjalną infolinię uruchomił również Urząd m.st. Warszawy.

Do 1 lipca, pod bezpłatnym numerem 800 80 2012, działa miejska infolinia ds. UEFA EURO 2012™. Dla dzwoniących z telefonu zagranicznego operatora (roaming) przygotowano numer +48 22 443 2012.
Od 1 czerwca do 1 lipca, tj. do końca turnieju, infolinia będzie funkcjonować przez 7 dni w tygodniu, w godzinach:
• 6.00 – 24.00 w dni meczowe i około-meczowe (dni meczowe: 8, 12, 16, 21, 28 czerwca, dni około-meczowe – dzień przed oraz dzień po meczu),
• 7.00 - 20.00 – w pozostałe dni.

Mieszkańcy dzwoniący na infolinię dowiedzą się m.in.:
• jak podczas turnieju poruszać się po Warszawie,
• gdzie wolno, a gdzie nie będzie można parkować,
• czy pojawią się jakieś zmiany w funkcjonowaniu stołecznych placówek oświatowych lub komunikacji miejskiej,
• jakie imprezy kulturalne oraz atrakcje sportowe dedykowane EURO odbędą się w tym czasie w stolicy.

Od 1 czerwca pod numerem 800 80 2012 (+48 22 443 2012 roaming) udzielane są także informacje dla kibiców. Dzwoniąc na infolinię dowiemy się m.in.:
• jak wygląda kalendarz turnieju (terminy poszczególnych meczy),
• jakie atrakcje czekają na nas w strefie kibica,
• w jaki sposób szybko i sprawnie dostać się przed meczem na Stadion Narodowy.

Ważne informacje dot. zakwaterowania (baza noclegowa), bezpieczeństwa oraz aktualnej oferty kulturalno-turystycznej stolicy uzyskają także kibice spoza Warszawy.

Przez cały okres funkcjonowania infolinii konsultanci udzielają informacji w językach polskim i angielskim. Dodatkowo od 6 czerwca infolinia zapewnia obsługę także w językach: niemieckim, francuskim, greckim, rosyjskim i ukraińskim.

Pamiętaj:
800 80 2012 jeśli masz telefon u polskiego operatora
+48 22 443 2012 jeśli masz telefon u zagranicznego operatora (roaming)

(KSP / mj)

Powrót na górę strony