Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z zabójstwami

Data publikacji 12.06.2012

Zachodniopomorscy policjanci ustalili i zatrzymali 31-latka w związku z zabójstwem 61-letniego mieszkańca Świnoujścia. Martwy mężczyzna został znaleziony w swoim mieszkaniu z ranami głowy. Wszystko wskazuje na to, że zabójstwo zostało popełnione na tle rabunkowym. Z kolei świętokrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Chęciny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 24-latka. Decyzją sądu zatrzymany został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło na początku czerwca ale wyszło ono na jaw dwa dni temu wieczorem, kiedy to zaniepokojona brakiem kontaktu rodzina 61-latka poszła do niego do mieszkania. Tam znaleziono zwłoki mężczyzny z ranami głowy.

Czynności przeprowadzone przez śledczych wykazały, że doszło do zabójstwa a zgon mężczyzny miał miejsce kilka dni wcześniej. Pracujący nad tą sprawą ustalili również prawdopodobny motyw zbrodni. Nieżyjący kilka dni wcześniej sprzedał nieruchomość, a sprawca połakomił się na jego pieniądze.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zbrodnię mógł popełnić 31-letni znajomy mężczyzny. Dzięki wspólnej pracy policjantów ze Świnoujścia i z KWP w Szczecinie został on zatrzymany w jednym z hoteli w Szczecinie. Znaleziono przy nim kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz nowo zakupiony sprzęt komputerowy i odzież.

Mężczyzna w nocy został przewieziony do KMP w Świnoujściu a stamtąd najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj trafi do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

(KWP w Szczecinie / mw)

Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 22 –letniego mieszkańca gminy Chęciny, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 24 –latka.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Chęcinach. Z ustaleń policjantów wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumień - 22 –latek wszczął awanturę, w trakcie której ugodził nożem 24 –letniego domownika, a następnie uciekł. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala z raną kłutą okolic brzucha. Jeszcze tego samego dnia podejrzany 22-latek został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Kielcach został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP w Kielcach / mw)


 

Powrót na górę strony