Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani chuligani przed meczem

Data publikacji 12.06.2012

Podczas przemarszu kibiców mostem Poniatowskiego w Warszawie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Około stu pseudokibiców jednej i drugiej drużyny próbowało skonfrontować się ze sobą. Policjanci interweniowali na wybryki chuligańskie, zarówno kibiców rosyjskich, jak i polskich, którzy nie potrafili uszanować święta piłkarskiego.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa i zdecydowana. Nie dopuszczono do eskalacji agresji ze strony chuliganów. W akcji brali udział policjanci prewencji i kryminalni, którzy wyłapywali najbardziej agresywnych kibiców. Do tej pory do jednostek policji już doprowadzono 56 osób jednej i drugiej drużyny.

Podczas zajść rannych zostało 10 osób, w tym 7 Polaków, 2 Rosjan i Niemiec. Z informacji podanych przez służby medyczne wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przeglądają obecnie zapisy z monitoringu, kamer policyjnych i identyfikują pseudokibiców, którzy wzięli udział zakłóceniach porządku. Funkcjonariusze planują dalsze zatrzymania.

KSP/pb
 

Powrót na górę strony