Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za udział w bójce między kibicami

Data publikacji 13.06.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w bójce między pseudokibicami przy stadionie na al. Zygmuntowskich w Lublinie. Kilku kibiców lubelskiej drużyny, przeskoczyło ogrodzenie stadionu i starło się z sympatykami Pogoni Siedlce. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za udział w bójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia br. w okolicach stadionu przy al. Zygmuntowskich. Podczas przerwy w meczu piłki nożnej kilku kibiców lubelskiej drużyny wybiegło ze stadionu. Po pokonaniu ogrodzenia starli się z grupą kibiców Pogoni Siedlce. Pomiędzy osobami doszło do bójki. Po zajściu policjanci zatrzymali jedną z osób. Ustaleniami kolejnych uczestników bójki zajmowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Teraz funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby. Wszyscy to kibice lubelskiej drużyny piłki nożnej. Okazali się nimi 21-letni Wojciech P. 26-letni Radosław B. oraz 35-letni Paweł G. Cała trójka usłyszała zarzuty udziału w bójce za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latek skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat oraz karze grzywny.

Nie były to jedyne zatrzymania osób związanych z kibicami lubelskiej drużyny. Policjanci zatrzymali także 2 osoby, które usłyszały zarzuty za popełnione przestępstwa. Jeden z zatrzymanych odpowie za złamanie zakazu stadionowego, natomiast kolejny za włamanie do samochodu.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony