Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali chorwackich i irlandzkich zadymiarzy

Data publikacji 13.06.2012

Trzech Chorwatów i dwóch Irlandczyków uczestników niedzielnej bitwy na Starym Rynku zatrzymali policjanci z Grup Realizacyjnych. Do incydentu doszło około godz. 17.30 w niedzielę przed meczem reprezentacji Chorwacji i Irlandii.

Dzisiaj w nocy zatrzymano pięciu uczestników niedzielnej zadymy. Doszło do niej po południu, kiedy na Starym Rynku kilkanaście tysięcy kibiców czekało na wieczorny mecz pomiędzy Irlandią i Chorwacją. Zgromadzeni obok Ratusza chorwaccy kibice z niewiadomej przyczyny zaczęli pomiędzy sobą rzucać butelkami i krzesłami. Policjanci Oddziałów Prewencji natychmiast rozdzielili zwaśnione grupy. Zatrzymali jednego z najbardziej agresywnych chuliganów i chcieli go odprowadzić do radiowozu. Jego kompani ruszyli mu na pomoc, zaatakowali policjantów. Zatrzymanemu udało się wyrwać i uciec. Po kilku minutach sytuację uspokojono.

W związku z tym incydentem zatrzymano dwóch Chorwatów, którzy już zostali osądzeni w trybie przyspieszonym. Na podstawie nagrań z monitoringu oraz innych materiałów uzyskano zdjęcia twarzy uczestników zajścia. Te materiały pozwoliły dzisiejszej nocy wytypować podejrzanych i ich zatrzymać.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech obywateli Chorwacji i dwóch obywateli Irlandii. Aktualnie przygotowywane są materiały dowodowe do sformułowania zarzutów i postawienia pseudokibiców przed sądem.

W ciągu całej minionej doby policjanci dbający nad bezpieczeństwem uczestników Euro 2012 zatrzymali łącznie 23 osoby za różne występki. Wśród zatrzymanych są Polacy, Irlandczycy i Chorwaci. Trwa przygotowywanie materiałów, żeby oskarżyć chuliganów w sądzie.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony