Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W łódzkim bez zakłóceń podczas i po meczu Polska-Rosja

Data publikacji 13.06.2012

Mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Rosji wzbudzał ogromne zainteresowanie kibiców. Również na terenie Łodzi piłkarskie zmagania oglądało kilka tysięcy osób. Policjanci zabezpieczający kolejny mecz w ramach Mistrzostw Europy nie odnotowali poważniejszych incydentów w szczególności przypadków zbiorowego zakłócenia porządku publicznego ani w strefach kibica jak również na terenie miasta.

W Łodzi głównie w dwóch strefach kibica na terenie centrów handlowych Port Łódź i Manufakturze zebrali się fani piłki nożnej by oglądać zmagania repreentacji Polski i Rosji. Doping słychać było również w pubach i ogródkach na ulicy Piotrkowskiej. W samej tylko Manufakturze piłkarskie zmagania oglądało szacunkowo około 12 tys. kibiców. Po strzeleniu bramki przez reprezentację biało-czerwonych grupka osób znajdująca się poza strefą kibica odpaliła na terenie rynku Manufaktury racę. Aby jednak uniknąć odpowiedzialności jeden z nich ukrył się w toalecie jednej z pobliskich restauracji. Szybko jednak skapitulował, po czym został wylegitymowany. Dwójka będąca pod wpływem alkoholu została wezwana do stawiennictwa w II Komisariacie. Specjaliści od wykroczeń po przesłuchaniu podejmą decyzję co do ewentualnego skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Już 16 czerwca kolejne zmagania polskiej reprezentacji, tym razem we Wrocławiu. Oby łódzcy kibice podtrzymali formę w zachowaniu i kibicowaniu jaką zaprezentowali minionego wieczoru.

Kibicowali niemalże wszyscy mieszkańcy województwa łodzkiego m.in.mieszkańcy Sieradza mogli obejrzeć na telebimie zmagania naszych piłkarzy na sieradzkim Rynku. Tak samo jak przy inauguracji Euro 2012 nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Należy zaznaczyć, że obie imprezy przebiegły wyjątkowo spokojnie. Kibice, którzy przybyli na sieradzki Rynek, głośno i barwnie ale spokojnie kibicowali naszej drużynie. Policjanci nie zanotowali żadnych chuligańskich ekscesów, ani innych zdarzeń z udziałem obecnych na rynku ludzi. Również po meczu kibice spokojnie rozeszli się do domów.

Nad barwnym tłumem czuwało bezpośrednio kilkunastu policjantów. Ponadto przyległych do rynku uliczkach znajdowało się kilkudziesięciu policjantów z Nieetatowego Pododdziału Policji. Dzięki postawie kibiców dla wszystkich policjantów cała służba przebiegła wyjątkowo spokojnie. Policjanci będą również czuwać nad bezpieczeństwem kibiców w czasie transmisji kolejnych meczów, które będzie można obejrzeć w rynku, a także w Mobilnej Strefie Kibica na placu przy sieradzkim ZUS-ie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony