Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie włamywaczy

Data publikacji 15.06.2012

Mazowieccy kryminalni zakończyli czynności w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o ponad 60 kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie Polski. Sprawcy potrafili włamać się tego samego dnia do kilku mieszkań w różnych miastach. Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała przeciwko 3 mężczyznom akt oskarżenia w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną z KWP zs. w Radomiu w toku śledztwa ustalili, że zatrzymani mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą. Włamywali się do mieszkań i kradli pieniądze, złoto, biżuterię, a z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. W grupie istniał podział zadań – jeden obserwował i typował mieszkania do włamań, drugi włamywał się, a trzeci kradł i sprzedawał zrabowane przedmioty.

Sprawcy potrafili jednego dnia włamać się do kilku mieszkań w różnych miastach Polski. Przestępstwa popełniali praktycznie na terenie całego kraju, m.in. w województwach: dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim czy podlaskim. Zatrzymani zostali na Mazowszu po jednym z włamań, dlatego do Prokuratury Okręgowej w Radomiu trafiły śledztwa z innych prokuratur prowadzone w sprawie zatrzymanej grupy. W akcie oskarżenia mężczyznom zarzuca się dokonanie 64 kradzieży z włamaniem i 18 usiłowań.

Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 260 tysięcy złotych. Zatrzymani w wieku 33-35 lat są mieszkańcami Warszawy i byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu /wm)

Powrót na górę strony