Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty dla handlarzy ludźmi

Data publikacji 15.06.2012

Śląscy policjanci zwalczający przestępstwa kryminalne ustalili tożsamość kolejnej osoby działającej w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się handlem ludźmi. Okazała się nią mieszkanka Warszawy, która werbowała młode Polki do pracy w klubach nocnych we Włoszech. 61-letniej kobiecie przedstawiono już zarzut handlu ludźmi. Prokurator zastosował wobec podejrzanej poręczenie majątkowe.

Śledztwo dotyczące handlu ludźmi prowadzi wydział kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Jak ustalili śledczy, podejrzana zajmowała się werbowaniem kobiet do pracy w nocnych klubach. Wykorzystywała do tego ogłoszenia reklamowe w Internecie, oferując atrakcyjną pracę w charakterze hostessy. Z akt śledztwa wynika, że w ten sposób w latach 2005 – 2009 podejrzana zwerbowała do włoskich klubów nocnych sześć kobiet w wieku od 21 do 35 lat. Prawie wszystkie pracujące tam kobiety zmuszano do określonego zachowania, wykorzystując psychiczny nacisk i ich trudną sytuacje materialną.

Jest to już druga osoba w tej sprawie, której przedstawiono prokuratorskie zarzuty. Za handel ludźmi podejrzane osoby mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony