Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tankował i odjeżdżał nie płacąc

Data publikacji 15.06.2012

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który tankował paliwo i odjeżdżał nie płacąc za nie. Mundurowi udowodnili zatrzymanemu 27 tego typu przestępstw. 26-latek usłyszał już zarzuty, teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą kradzieży paliwa ze stacji policjanci z Włocławka pracowali od początku roku. Wtedy wpłynęło pierwsze tego typu zgłoszenie. W ciągu kolejnych miesięcy funkcjonariusze odnotowali kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Jak ustalili policjanci, nieznany sprawca podjeżdżał na różne stacje paliw motocyklem, bądź samochodem i tankował paliwo. Niestety nie miał zwyczaju za nie płacić. Po uzupełnieniu baku po prostu odjeżdżał.

Z zabezpieczonych dowodów wynikało, że sprawcą wszystkich tych kradzieży może być jedna osoba. Skrupulatna analiza uzyskanych informacji doprowadziła policjantów do 26-letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Materiał dowodowy, który zgromadzili policjanci pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutów 27 kradzieży, na ogólną kwotę ponad 3700 złotych.

Okazało się ponadto, że mieszkaniec Lipna był poszukiwany przez sąd w Iławie do odbycia kary za wcześniejsze kradzieże.

(KWP w Bydgoszczy /wm)

Powrót na górę strony
Polska Policja