Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia odkażanego alkoholu

Data publikacji 15.06.2012

Łódzcy policjanci zlikwidowali nielegalną linię technologiczną służącą do odkażania alkoholu. Na posesji znajdującej się na obrzeżach miasta funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1300 litrów alkoholu o szacunkowej wartości 110 tys. złotych. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn mających związek z przestępczym procederem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bazując na uzyskanych operacyjnie informacjach, dotarli w rejon znajdującej się na obrzeżach miasta posesji. Wyczekali, aż na teren nieruchomości przy ulicy Tomaszowskiej wjechał bus, który zaparkował w stodole. Wokół pomieszczeń gospodarczych wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz zorganizowano linię technologiczną służącą do odkażania alkoholu, która składała się m.in. z filtrów, pomp oraz środków do odkażania i uzdatniania wątpliwej jakości trunku. Policjanci zabezpieczyli 1300 litrów alkoholu w zbiornikach typu mauser oraz około 68 litrów trunku już rozlanego do jednolitrowych butelek przygotowanych do dystrybucji. Łączna wartość zakwestionowanego towaru oszacowano na 110 000 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, w tym monitorującego proces 29-latka oraz 34-letniego kierowcę busa, który także brał udział w procederze. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 4000 złotych. Obaj podejrzewani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszą zarzuty z ustawy o wyrobie alkoholu, czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzje w tej sprawie podejmie dzisiaj Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony