Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozliczeni za użycie rac

Data publikacji 15.06.2012

Nawet do 5 lat więzienia może grozić 18 i 36-latkowi, którzy złamali ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas oglądania meczu w toruńskiej Strefie Kibica mężczyźni odpalili race. Decyzją prokuratora starszy został objęty policyjnym dozorem, a także ma zakaz wstępu na imprezy masowe związane z EURO 2012. Młodszy natomiast został osądzony w trybie przyspieszonym.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w miniony wtorek (12.06.12) około 22.00 w toruńskiej Strefie Kibica Euro 2012 przy ul. Czerwona Droga. Tam podczas oglądania meczu dwaj mężczyźni odpalili race świetlne, co jest niezgodne z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Obaj zostali ujęci przez pracowników ochrony, po czym przekazani w ręce stróżów prawa. Zatrzymani to 18-letni mieszkaniec Torunia i 36-letni mieszkaniec Iławy.

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam zapadły decyzje o konsekwencjach jakie poniosą. Starszy mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i będzie musiał dwa razy w tygodniu zgłaszać się do komisariatu. Ponadto ma zakaz wstępu na imprezy masowe związane z EURO 2012 na terytorium RP oraz zapłaci kilkaset złotych poręczenia majątkowego. Młodszy natomiast za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych został osądzony w trybie przyspieszonym przez toruński sąd. Sędzia zdecydował, że zapłaci on kilkaset złotych grzywny, a także ma zakaz wstępu na imprezy masowe odbywające się w kraju i za granicą. Ponadto, jak wynika z policyjnych ustaleń, 18-latek zamieszany jest w zbiegowisko i uszkodzenie autobusu, do którego doszło 13 maja przy ul. Św. Józefa. Mundurowi przedstawili mu już zarzut. Za przestępstwo to może mu grozić do 3 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony