Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby zatrzymane w związku z zamieszkami

Data publikacji 16.06.2012

Stołeczni policjanci wraz z Prokuraturą Apelacyjną i Okręgową w Warszawie, zatrzymali pierwsze ustalone osoby, które brały udział w chuligańskich wybrykach podczas wydarzeń na ulicach stolicy 12 czerwca br. W sumie zatrzymano 7 osób, mieszkańców Warszawy i sąsiednich powiatów. W dalszym ciągu identyfikowane są kolejne osoby.

Po wtorkowych wydarzeniach w Warszawie, przed, w trakcie i po meczu Polska-Rosja, stołeczni policjanci wraz z prokuratorami od razu przystąpili do zbierania materiału dowodowego. Przeglądano zapisy z kamer monitoringu oraz materiały dostępne w Internecie i mediach. Uruchomiono też specjalną linię telefoniczną 22 603-84-49, działającą przez całą dobę oraz adres e-mail'owy: wydzial.kibice@policja.waw.pl, pod które można przesyłać wszystkie informacje. Do funkcjonariuszy docierają dane na temat ewentualnych sprawców bójek i pobić oraz innych przestępstw.

Bardzo szybko wytypowano osoby, których wizerunki zostały wówczas zarejestrowane. Materiał ten przekazano do wszystkich Komend Wojewódzkich w Polsce. Funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzili wszystkie sygnały oraz wytypowali osoby z imienia i nazwiska, korzystając również z policyjnych baz danych. Pierwszy materiał dowodowy przesłano do Prokuratury Okręgowej i Apelacyjnej, celem wydania nakazów zatrzymania.

Policjanci w tym samym czasie weszli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i sąsiednich powiatów. Do policyjnego aresztu trafiło 6 osób w wieku od 23 do 32 lat, głównie pseudokibiców jednego z warszawskich klubów. Dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali kolejnego 49-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie ma związek z organizacją chuligańskich zamieszek.

W dalszym ciągu identyfikowane są kolejne osoby.

(KSP / mw)

Każdy internauta może pomóc w identyfikacji chuliganów >>

Powrót na górę strony