Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę usiłowania zabójstwa

Data publikacji 16.06.2012

Po trzech miesiącach żmudnych poszukiwań sprawcy usiłowania zabójstwa, do którego doszło w lokalu przy ulicy Czerskiej w Warszawie, policjanci namierzyli i zatrzymali 26-latka podejrzanego o tę zbrodnię. Łukasz S. wpadł w ręce funkcjonariuszy w Białymstoku. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Zatrzymanemu grozi kara 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Mokotowscy policjanci od trzech miesięcy pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku, w siedzibie prywatnej firmy przy ulicy Czerskiej w Warszawie. Nieznany sprawca zaatakował wówczas nożem 37-letniego mężczyznę, siedzącego przy stoliku. Napastnik zadał mu kilka ciosów i uciekł. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do jednego z warszawskich szpitali.

Uciekającego z lokalu sprawcę zarejestrowały kamery monitoringu. Na wniosek policji, Prokuratura Rejonowa z Mokotowa wydała zgodę na upublicznienie nagrań i wizerunku sprawcy. W poszukiwania mężczyzny zaangażowały się media ogólnopolskie, prasa, telewizja i liczne portale społecznościowe. Policjanci apelowali o wszelkie informacje, mogące pomóc w namierzeniu sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie sygnały i doniesienia dotyczące tej sprawy.

Przełom nastąpił w momencie, gdy policjanci dotarli w końcu do osób, które rozpoznały mężczyznę ze zdjęcia. Okazał się nim 26-letni Łukasz S. Funkcjonariusze błyskawicznie namierzyli jego adres. Jednak przez kilka tygodni mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w końcu, w ręce policjantów w Białymstoku. Łukasza S. przewieziono do komendy na warszawskim Mokotowie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 26 –latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie może grozić kara 25 lat pozbawienia wolności , a nawet dożywocie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony