Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sobotnie mecze Euro minęły spokojnie

Data publikacji 17.06.2012

Rozegrane w sobotę mecze Polska-Czechy we Wrocławiu oraz Grecja-Rosja w Warszawie minęły bardzo spokojnie. Doszło jedynie do pojedynczych incydentów - ocenił w niedzielę w rozmowie z PAP Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

"Biorąc pod uwagę liczbę osób, które oglądały oba mecze zarówno w strefach jak i stadionach, było bardzo, bardzo spokojnie. Do najpoważniejszego incydentu doszło we Wrocławiu przed Strefą Kibica, gdzie pobiła się grupa pseudokibiców. Policjanci musieli użyć gazu" - mówił Sokołowski, który poinformował, że w związku z tą burdą zatrzymano pięć osób.

"Pozostałe incydenty były drobniejsze, m.in. policjanci znaleźli przy kilku osobach niebezpieczne narzędzia, kastety i ochraniacze na zęby. Mimo to było naprawdę bezpiecznie" - zaznaczył.

Rzecznik ocenił również, że kolejna faza turnieju może spowodować, iż emocje będą znacznie mniejsze, a turniej będzie jeszcze bezpieczniejszy. "Po wtorkowych burdach musieliśmy zmienić nieco naszą taktykę zabezpieczenia Euro. Teraz wracamy do wstępnych założeń. Mamy nadzieję, że kibice będą wspaniale się bawić" - dodał Sokołowski.

Jak dotąd do najpoważniejszych incydentów w czasie Euro doszło we wtorek przed, w trakcie i po meczu Polska-Rosja. Grupy polskich i rosyjskich pseudokibiców próbowały doprowadzić w Warszawie do ustawki. Policja zatrzymała w sumie ok. 200 osób. Ok. 14 kibiców, w tym kilku cudzoziemców (Rosjan i Hiszpanów), zostało skazanych na kilkumiesięczne kary więzienia.
(PAP / mj)

Powrót na górę strony