Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń w rękach CBŚ

Data publikacji 17.06.2012

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem na rynek nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali 6 członków grupy oraz zabezpieczyli 22 tony tytoniu warte ponad 11 mln złotych. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwa skarbowe.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przy udziale funkcjonariuszy Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, w trakcie której rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem nielegalnego tytoniu na rynek.

Funkcjonariusze zlikwidowali na terenie Łodzi dwie kompletne linie do produkcji tytoniu oraz trzy magazyny, w których znajdował się towar przygotowany do wprowadzenia na rynek. Ponadto mundurowi na miejscu zabezpieczyli 22 tony tytoniu warte ponad 11 milionów złotych. Szacujemy, że zabezpieczony tytoń, wprowadzony do obrotu naraziłby Skarb Państwa na stratę co najmniej 13 milionów złotych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą również za przestępstwa skarbowe.

(KWP w Gdańsku / mj)
 

Film Nielegalny tytoń w rękach CBŚ

Opis filmu: CBŚ, nielegalny tytoń


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalny tytoń w rękach CBŚ (format flv - rozmiar 6.87 MB)

Powrót na górę strony